Puchar Narodow Afryki. Sadio Mane i jego zespół w finale

W półfinałowym spotkaniu Pucharu Narodow Afryki zmierzyły się zespoły Burkina Faso e Senegal.

Niezłą okazję miał w 18. minucie gwiazdor Liverpool FC Sadio Manéale bramkarz był na posterunku.

Po niespełna pół godzinie gry, po starciu w polu karnym Cheihou Kouyate i golkipera Burkina Faso Herve Koffiego, sędzia podyktował rzut karny dla Senegalu. Jednak po wideoweryfikacji VAR, decyzja ta została odwołana.

Jeszcze przed przerwą bardzo aktywny pod bramką rywali był cara, ale jego ekipa nie potrafiła tego wykorzystać i wyjść na prowadzenie. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy znów sędzia wskazał na “wapno”, gdy piłka po strzale Malo trafiła w łokieć Tapsoby. Jednak árbitro po raz drugi wycofał się ze swojej decyzji, interwencji VAR.

Zespół Senegalu miał optyczną przewagę, ale dopiero w 70. minucie zdołał udokumentować to bramką, gdy Abdou Diallo wpakował piłkę do siatki z kilku metroów.

Już 6 minutos później było 2-0. Bamba Dieng wykorzystał przechwyt i dobre zagranie Mane i zdobył drugiego gola dla senegalskiej ekipy.

Zespół Burkina Faso odpowiedział golem autorstwa Blati Toure. Zwycięstwo Senegalu – oraz ich awans – przypieczętował jednak w 87. minucie gwiazdor “The Reds” i lider Senegalczyków, czyli Homem Sadio.

Burkina Faso – Senegal 1-3 (0-0)